SLÁNSKÉ NOVINY

Chcete bydlet levně a na dobré adrese?

2021-01-07 17:40:39, - redakce

Hledáte ve Slaném byt k pronájmu ve slušném stavu a s rozumným nájemným? Pak byste si neměli nechat ujít tuto příležitost!

Všeobecně je známo, že bydlení v městských bytech je výrazně levnější, než v případě pronájmu od soukromých majitelů bytů. Současné sazby nájemného v městských bytech jsou až o polovinu, a možná i ještě více, nižší, než je běžné tržní nájemné ve Slaném. Dosavadní systém přidělování bytů tzv. losováním však od nového roku dozná zásadních změn. Část volných městských bytů bude moci získat zájemce v tzv. aukci. Tj. byt získá do pronájmu ten, kdo nabídne nejvyšší nájemné.  

Odbor správy majetku městského úřadu si tento postup již ověřil na podzim tohoto roku a zájem o takto nabízené byty byl více než uspokojivý. A přesto, že vítěz této aukce nabídl výši nájemného téměř třikrát vyšší, než byla původní sazba, i tak se mu to patrně, ve srovnání s nabídkami jiných bytů, stále vyplatí. Z vyšších sazeb nájemného pak mohou profitovat i další uživatelé městských bytů. Vyšší nájemné znamená totiž i více peněz do bytového fondu města, z kterého jsou pak následně hrazeny různé opravy a rekonstrukce městských bytů.  

Aktuálně se tak připravuje do aukce pronájem 7 bytů v sídlištích Na dolíkách a na Vojenčáku (ulice Vikova, Cyrila Boudy a Lidická). Jedná se o byty různé velikosti od 1+1 (40 m2 ) až po 3+1 o ploše 76 m2 . Při současné tabulkové výši nájmu 75 Kč za m2 vychází měsíční nájemné v těchto bytech již od 3000 Kč měsíčně. A to je jistě cena velmi atraktivní!  

Byty k pronájmu budou na aukčním portálu města ( aukce.meuslany.cz  ) nabízeny postupně v průběhu února až dubna. Doporučujeme případným zájemcům tento portál průběžně sledovat,  budou zde postupně doplňovány podrobnější informace k nabízeným bytům. S případnými dalšími dotazy se můžete též obrátit na odbor správy majetku městského úřadu či RDK, která tyto byty pro město spravuje.  

 L.Peška