, SLÁNSKÉ NOVINY

Volby skončily, zapomeňte

12.11.2010 08:16:50, -lp-

muzeum - Pro ty občany, kteří doufali, že letošní komunální volby mohou přinést změnu v obsazení slánské radnice, jsou výsledky voleb starosty a městské rady na ustavujícím zasedání městského zastupitelstva ve Slaném v pondělí  8. listopadu velkým zklamáním. Přesto, že se ještě krátce po vyhlášení výsledků komunálních voleb zdálo, že by se mohlo vedení slánské radnice obměnit, zůstalo nakonec vše prakticky při starém.
Celý článek »

Hon na starostu

26.10.2010 15:32:28, -lp-

městský úřad ve Slaném - Zatím co v řadě jiných měst již vítězné strany zveřejnily výsledky povolebních jednání, ve Slaném je zatím stále "ticho po pěšině".  Byť i ve Slaném probíhá řada bilaterárních jednání mezi zástupci jednotlivých politických uskupení.
Celý článek »

Slaný po volbách

18.10.2010 17:28:56, -lp-

Městský úřad - Již krátce po vyhlášení oficiálních výsledků komunálních voleb ve Slaném se rozeběhly rozhovory mezi představiteli jednotlivých politických stran o možnostech povolební spolupráce.
Celý článek »

Komunální volby ve Slaném

16.10.2010 10:39:23, -lp-

muzeum - On-line zpravodajství z průběhu zpracování výsledků komunálních voleb ve Slaném. První zprávy o průběhu hlasování můžeme očekávat v sobotu po 15. hodině.
Celý článek »

Otevřený dopis starostovi města

13.10.2010 15:57:29, -lp-

Slaný - Vážený pane starosto, na diskusním fóru zveřejňujete prohlášení, kterým se ohrazujete proti předvolební kampani některých subjektů. Považujete ji za pomlouvačnou, lživou a nehoráznou, takovou, která znevažuje Vaši práci pro královské město Slaný. Jsem autorem několika článků ve Slánských novinách, ve kterých se kriticky vyjadřuji k ekonomickým a právním kauzám, které jsou s vaší osobou bezprostředně spojeny.  
Celý článek »

Slaný před volbami

12.10.2010 21:04:45, -lp-

Masarykovo náměstí - Dojde po 16 letech ke změně vládnoucí strany na slánské radnici? V posledních čtyřech volebních obdobích vždy vítězila ODS a bez problémů vytvářela pravicové koalice. Letos to však s obhajobou této dominance pro ni nevypadá právě nejlépe. A je docela možné, že v místních podmínkách bude následovat nedávný osud volebního "vítěze" - Paroubkovy ČSSD. Tedy, že sice vyhraje komunální volby ve Slaném, ale nenajde žádnou stranu ochotnou s ní jít do koalice.
Celý článek »

Platí volební kampaň ODS město?

12.10.2010 08:03:55, -lp-

městský úřad ve Slaném - Řada občanů města je doslova rozhořčena tím, jak krátce před volbami zneužívá starosta Slaného prostředky města na vlastní předvolební kampaň.  Tento jeho postup  se setkal s odmítavou reakcí i některých slánských komunálních politiků. Starostu v této věci interpeloval dr. Ladislav Peška, člen zastupitelstva za KSČM.
Celý článek »

Levněji to už nejde

10.10.2010 18:31:09, -lp-

hotel Hejtmanský dům - Na různých slánských diskusních fórech či v oficiálních tiskovinách slánské radnice jsou některé naše články označovány jako dezinformace či útoky na slánského starostu. Chceme čtenáře ubezpečit, že seriál článků "Chapadla slánské chobotnice" vychází vždy z doložitelných oficiálních dokumentů, smluv či rozhodnutí příslušných osob či kompetentních orgánů. Jedná se o veřejně přístupné informace, které musí být ze zákona tazateli poskytnuty a kdokoliv si je může ověřit. Je na každém čtenáři Slánských novin, zda bude tyto skutečnosti, o kterých zatím měl zpravidla jen minimum informací, chtít vzít na vědomí či nikoliv.
Celý článek »

Je čas na změnu

09.10.2010 11:33:07, -lp-

slaný - Přinášíme další rozhovor o veřejném životě ve Slaném. RNDr. Ladislav Peška se na slánské komunální scéně pohybuje již 20 let a patří tak bezesporu k nejzkušenějším slánským  komunálním politikům.
Celý článek »

Černé fondy slánské radnice

07.10.2010 18:14:05, -lp-

Městský úřad - V reakci na článek o diletantismu starosty, který neoprávněným podnikáním a zandebáním povinností při správě cizího majetku připravil město o desítky milónu korun, se autor článku zabývá právní stránkou této kauzy. Vysvětluje, že starosta zanedbal důležité zákonné povinnosti a zřídil černý fond, na kterém podnikal bez souhlasu zastupitelstva. Za 12 let naspořené peníze, na úkor oprav bytového fondu, pak chce použít na financování volebního programu ODS. Aby bylo vyloučeno, že starosta spáchal tímto jednáním trestný čin, navrhuje autor článku provedení nezávislého auditu, který by vážná podezření případně vyloučil. 
Celý článek »

Počasí ve SlanémCo se píše jinde

BlueBoard.cz