, SLÁNSKÉ NOVINY

Favorit dostal napráskáno

04.10.2010 16:15:30, -lp-

Sk - Tuchlovice - Do Slaného přijel vedoucí celek 1. A třídy Tuchlovice  a tak se očekával dramatický zápas. Což se i potvrdilo, byť Tuchlovice  odjížděly  ze Slaného doslova s výpraskem 4 : 1.
Celý článek »

Nejsem starostova loutka

02.10.2010 17:04:55, -lp-

městský úřad ve Slaném - Pokračujeme v našem seriálu rozhovorů s předními slánskými komunálními politiky. JUDr. Tomáš Richtr patří mezi zkušené zastupitele města. Od roku 2002 je členem městské rady za ODS. Na jednáních  zastupitelstva se vyjadřuje především k problematice spojené s uzavíráním nejrůznějších právních vztahů mezi městem a jeho dodavateli či partnery.  Přesto, že je jedním z členů současné pravicové koalice, jeho názory nejsou vždy  shodné s oficiálním stanoviskem vedení města.   
Celý článek »

Předstíraný boj vedení města s hazardem

02.10.2010 14:58:58, -lp-

herny - Boj s hazardem je oblíbené předvolební téma v komunálních volbách.
Celý článek »

Jak se hospodaří s prostředky města

01.10.2010 16:52:22, -lp-

Masarykovo náměstí - Aneb co se mi nelíbí. Uvedu pouze několik příkladů.
Celý článek »

Kam vede tunel Slánské radnice

01.10.2010 11:25:59, -lp-

tunel - Pokračování seriálu "Chapadla slánské chobotnice". Mezi slánskými občany je rozšířen názor, že Slánská radnice je zadarmo. Následujících několik údajů by vám mělo ukázat, že tak úplně zadarmo není. A dokonce, že pro některé osoby může být vydávání Slánské radnice docela zajímavým finančním přilepšením.
Celý článek »

Kdo připravil Slaný o desítky milionů korun?

28.09.2010 08:35:58, -lp-

Peníze - Teprve v posledních dnech a týdnech se podařilo rozkrýt jeden z důsledků ekonomického a právnického diletantismu starosty Rubíka, díky němuž město Slaný přišlo v průběhu posledních několika let úhrnem o částku cca 30 miliónů korun.
Celý článek »

Na ptáky jsme všichni krátký

26.09.2010 19:46:13, -lp-

Plakát ODS - slánské náměstí Projdete-li se po Slaném, dozajista vás upoutají volební plakáty dokumentující tzv. výsledky práce ODS a samozřejmě úspěchy dvojjediného Ivo Rubíka, předsedy ODS a starosty Slaného. Dá se říci, že ODS svými plakáty doslova zamořila Slaný.
Celý článek »

Kostlivec ve skříni starosty města

24.09.2010 16:16:24, -lp-

čistička - Jako ekonom jsem vždy velice ostražitý, slyším-li návrhy o novém zadlužení, ať už se týká rozpočtu rodinného nebo města, kde jsem dosud zastupitelem. Jako absolvent vodohospodářské fakulty Vysoké školy chemicko-technologické (mým mladším spolužákem byl i současný ministr financí ing. Kalousek, s jehož mnoha názory se ztotožňuji) jsem ostražitý dvojnásob, když se zadlužení týká rekonstrukce slánské čistírny odpadních vod.
Celý článek »

Do padesátí zemí světa

21.09.2010 16:57:02, -lp-

Machu Picchu - Forma podníkání nebo chcete-li zaměstnání zavádí majitele cestovní kanceláře SLAN tour, RNDr. Ladislava Pešku, velmi často na různé zahraniční cesty. Jaké dojmy či zážitky  si ze svých stovek zahraničních cest přinesl?
Celý článek »

Jak číst mezi řádky kandidátek pro komunální volby

21.09.2010 16:32:40, -lp-

volby - Na komunální (rozuměj městské či slánské) úrovni neplatí klasické dělení politických stran na pravici a levici tak, jak je známe z celostátní či parlamentní politiky. Mnohdy je přístup jednotlivých politických stran či jejich představitelů v komunální politice velmi odlišný od jejich centrální linie.  Již na přístupu k otázce zadlužování města je zřejmé, že ve Slaném je to právě pravice, která vede město k hlubokým a nesplatitelným dluhům a levice je tou brzdou, která vyzývá k opatrnosti a rozpočtové odpovědnosti. Jako na četných jiných radnicích v České republice tak i ve Slaném můžeme očekávat souboj o jakousi komunální očistu od tzv. kmotrů, lobistů, či jiných chobotnic. Slánské koaliční strany se všemožně snaží dokázat, že jejich letité působení na radnici bylo čisté "jako lilie". Opozice však uvádí řadu příkladů, kde tomu rozhodně je právě naopak.  A tak letošní podzimní slánské komunální volby slibují značně dramatický průběh.
Celý článek »

Počasí ve SlanémCo se píše jinde

BlueBoard.cz