KSČM a komunální volby 2010

Ladislav Peška

L.Peška

Kdo je Ladislav Peška, aneb žije mezi vámi ...

Na přelomu 70. a 80. let vystudoval matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy a získal zde i titul doktora přírodních věd. V letech 1982 až 1992 působil jako středoškolský profesor na gymnáziu ve Slaném.
Od roku 1992 se plně věnuje podnikatelské činnosti v oblasti cestovního ruchu. Řadu let působil ve vedení profesní organizace AČCKA, v současné době je prezidentem odborného sdružení Albatros.
Od mládí se aktivně věnoval sportu. Znám je především mezi slánskými volejbalisty. Podporoval též aktivity slánského fotbalu a futsalu. V letech 2003 až 2007 působil ve funkci předsedy Českého svazu rychlobruslení. Právě za jeho vedení se tento, u nás dlouho opomíjený sport, dostal do popředí mediální pozornosti. A do této doby spadají též největší dosavadní medailové úspěchy českého rychlobruslení, především pak výsledky Martiny Sáblíkové a Kateřiny Novotné. V letech 2003 až 2007 byl rovněž členem Českého olympijského výboru a taktéž se zúčastnil Zimních olympijských her v Turíně v roce 2006, jako člen České olympijské výpravy.
Do veřejného života se zapojil v roce 1990, kdy se stal členem městského zastupitelstva ve Slaném. Tuto funkci vykonává dodnes. V roce 2000 byl zvolen též do Středočeského krajského zastupitelstva. Tuto funkci zastával do roku 2008. V současné době je předsedou Komise pro sport Rady Středočeského kraje a členem Komise pro kulturu a cestovní ruch.

RNDr. Ladislav Peška je autorem řady návrhů, studií a článků:
K otázce bydlení ve Slaném
Alternativní studie parkování v centru Slaného
Proč ve Slaném chybí byty?
Přežije sport ve Slaném rok 2010?


Další informace a články o činnosti RNDr. Ladislava Pešky
Středočeský kraj rozdělil dotace pro sportovní oddíly
Sportovní hvězdy ve Slaném
Omyl nebo úmyslný podvod?
Starosta pod palbou kritiky
Do padesáti zemí světa