SLÁNSKÉ NOVINY

Fotbalisté SK Slaný prohráli důležitý zápas

2010-05-02 16:50:15, - redakce

K velmi důležitému zápasu nastoupili slánští fotbalisté netradičně již uprostřed týdne, ve středu 28.4. ve Velvarech. Bohužel již druhá prohra v řadě znamená, že se jim ztráta na vedoucí Klecany nepodařila snížit a boj o postup do 1.A třídy se tím značně komplikuje.

Začátek zápasu je jako ze špatného filmu: ve 4.minutě přišla chyba Slaného v rozehrávce a domácí vedou 1:0. V 7. minutě měli slánští štěstí, protože domácí Mucha přestřelil ze slibné pozice. V 11. minutě po faulu na Mrštinu poslal trestný kop Hrdlička nad bránu domácího mužstva. Ve 14. minutě přestřelil bránu také Hořejší. V 31.minutě nebezpečně, ale i nepřesně střílí znovu Bobeš Mrštinova. Ve 34. minutě po špatném výkopu Klejny měli domácí další šanci, ale jejich bomba bránu minula. Trestňák Mrštiny ze 40. minuty šel rovněž nad bránu. V končící 45 .minutě odcentroval před bránu Vimr z pravé strany a domácí obránce dopravil míč do vlastní brány. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Po přestávce si poradil velvarský gólman Pražák s tečovanou střelou Mrštiny, to běžela 47.minuta. V 52. minutě vybojoval Landvojtovič míč pro Hadriku, ten postupoval na bránu z levé strany a střílel na zadní tyč, technicky po zemi, ale míč šel vedle. V 58. minutě byli hráči Hořejší a Pfleger odměněni za vzájemnou potyčku červenou kartou. V 63. minutě podržel Velvary pěkným zákrokem Pražák, když vyrazil Hrdličkovu hlavičku. O minutu později střílel slánský Vimr - jenže opět nad bránu. Do šance se následně dostal opět Mrština, ale také on poslal míč těsně vedle tyče. V 80. minutě poslal Velvary do vedení po centrovaném míči z rychle rozehraného trestného kopu přesnou hlavičkou Mucha, který byl ve vápně zcela sám a nikým nehlídán.  V 83. minutě přišla opět špatná rozehrávka hostí v polovině hřiště a domácí hráč šel z vlastní poloviny sám na Klejnu a překonává ho potřetí. V 90. minutě Průchova střela skončila v náručí Pražáka. V nastaveném čase koriguje výsledek Majtaník, když rybičkou usměrnil míč za záda velvarského brankáře. Stanovil tak stav zápasu na konečných 3:2.