Slánská komunální scéna

Město Slaný a komunální scéna

Chronologie událostí let 2015 - 2016 (postupně doplňujeme)

duben 2016
Nové vedení města zahájilo ihned po svém převzetí moci na slánské radnici předem připravené čistky. Jako první měl být odvolán ředitel KZMS, pan Ivo Horňák, na jehož post si brousil zuby bývalý místostarosta města, J. Hložek. Obrovské pobouření slánské veřejnosti nad tímto bezprecedentním rozhodnutím však přimělo starostu Hrabánka a místostarostu Záloma svůj záměr přehodnotit a tak pan Hložek získal za podporu nové koalice místo archiváře na slánské radnici.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/je-to-hnus-velebnosti---ohlasy


duben 2016
Bývalý starosta města byl na své odvolání dobře připraven. Již od listopadu 2015 tajně vyjednával s ODS a dalšími tehdy opozičními stranami o svržení koalice Změny. Tento krok se mu podařil a měsíc po svém odvolání z funkce starosty se ing. Zálom vrací na post místostarosty města. Do funkce starosty je zvolen Mgr. Hrabánek a radnici opanuje nová koalice ODS - ČSSD - ANO - STAN.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/slansky-prevrat


březen 2016
Intriky starosty Záloma (ČSSD) přerostly únosnou mez. Poslední kapkou pro koaliční zastupitele bylo zjištění, že starosta napsal na Ministerstvo vnitra udavačský dopis, ve kterém obvinil většinu členů rady města ze snahy tunelovat město. Na návrh zastupitele Šmehlíka byl ing. Zálom dne 7. března odvolán z funkce starosty města.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/starosta-mesta-byl-odvolan


únor 2016
Rada města musela řešit problém narůstajícího počtu dětí nastupujících do prvních tříd základní škol. Podařilo se nalézt další prostory vhodné pro zřízení nových učeben.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zajisteni-skolni-dochazky-bude-prioritou


prosinec 2015
Ambiciozní plán rozvoje města v roce 2016 představila Koalice Změny. Připravované projekty a investice se promítly do rozpočtu města na rok 2016.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/co-se-pripravuje-na--rok-2016

říjen 2015
Místostarostovi města, ing. Zlámalovi, se podařilo dojednat s firmou Veolia nové podmínky převzetí vodohospodářské infrsturkty zpět do správy města. Otevřela se tím tak cesta k nové žádosti o dotaci na rekonstrukci čistírny opadních vod.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/nad-vodou-se-rozjasnuje

srpen 2015
Nové vedení slánské radnice vyzvalo bývalé členy rady města k náhradě škody, které městu Slaný způsobili tím, že nezákonně změnili podmínky smlouvy na výstavbu parkovacího domu s firmou KOMA.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/byvaly-starosta-hrabanek-a-dalsi-radni-maji-uhradit-zpusobenou-skodu

červenec 2015
Byla zahájena dlouho odkládaná rekonstrukce Husovy ulice (tzv. Londy). Celý projekt připravil a investici řídil ing. Grohmann.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/revitalizace-husovy-ulice--zacina

červen 2015
Na Slánské hoře byla otevřena tzv. ferrata - tedy zajištěná lezecká cesta. Stalo se tak především díky iniciativě zastupitele dr. Richtra (USZ). Otevření této nové sportovně - turistické atrakce doprovázela silná kritika opozičních zastupitelů, především Matouška (STAN) a Rubíka (ODS).
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/prvni-slanska-ferrata-otevrena

květen 2015
Ve Slaném se poprvé představil nejstarší cyklistický etapový závod v České republice - LIDICE. Stalo se tak především díky aktivitě radního Pešky (Naše město). http://www.slanske-noviny.cz/clanek/cyklisticky-zavod-lidice

duben 2015
S nebývalým zápalem se nová městská rada pustila do přípravy řady investičních akcí. Akcí, které byly plánovány již po řadu let, ale předchozí vedení města je nedokázalo úspěšně dořešit. Jednalo se o modernizaci gynekologicko-porodnického pavilonu slánské nemocnice, rekonstrukci Husovy ulice (Londy), rekonstrukci ledové plochy Zimního stadionu a přípravu rekonstrukce čistírny opadních vod..
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zavod-s-casem

duben 2015
S velmi pozitnívm ohlasem mezi slánskou veřejností se setkala akce "Plaveme s Bořkem", kterou ve spolupráci s Informačním centrem a VSH připravil radní Peška (Naše město). V rámci této akce mohly půl roku navštěvovat slánské děti městský aquapark zdarma. Celkem se do této sportovně -rekreační aktivity zapojilo více než 800 slánských dětí.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/aquapark-pro-deti-zdarma

únor-duben 2015
Slánská opozice se všemožně snaží mařit jednání zastupitelstva města. Nad nesmyslnými vystoupeními pánů Hrabánka (ODS), Bartoníčka (STAN), Matouška (STAN) zůstává rozum stát nejen zastupitelům, ale i přítomným občanům. Není vyjímkou, že jednání zastupitelstva trvá i více než 8 hodin nebo je rozděleno do 2 dní. Nové vedení tak jen obtížně může naplňovat své cíle a záměry.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/neuveritelne-obstrukce-slanske-opozice
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zmar


březen 2015
Novému vedení slánské radnice se podařilo získat dotaci 18 mil. Kč na rekonstrukci ledové plochy Zimního stadionu. Celkové náklady na tuto náročnou investici dosáhly výše 22 mil. Kč.
http://www.slanske-noviny.cz/clanek/pripravuje-se-rekonstrukce-ledove-plochy