SLÁNSKÉ NOVINY

Opozice hodila slánské sportovce přes palubu

2015-02-11 22:45:48, - redakce

Poprvé, kam paměť komunálního politika sahá, odmítla část slánských zastupitelů možnost získat finanční dotaci na významnou investiční akci.

Rozhodla se tak část zastupitelů, vesměs opozičních, při projednávání návrhu na podání žádosti na cca 10 milionovou dotaci   na výstavbu  nové sportovní haly. Tedy zařízení, jehož absenci značně negativně pociťuje několik stovek slánských sportovců z více než 15 slánských sportovních oddílů, kteří již řadu let marně volají po možnosti provozovat jejich sporty nikoliv v provizorních, ale regulérních podmínkách.

Jejich potřebám vycházel vstříc návrh, který doporučila rada města, podat žádost o cca 50% příspěvek na výstavbu této haly k Ministerstvu školství. Žádost o tuto dotaci byla městem Slaný včas podána, ale zastupitelé, kteří měli tuto žádost ještě formálně potvrdit, tak většinově neučinili.

Po téměř dvouhodinové debatě bylo hlasování velmi těsné a k souhlasnému stanovisku zastupitelstva chyběl jediný hlas.

Pro podání žádosti hlasovali tito zastupitelé: ing. Zálom (ČSSD), ing. Zlámal (ANO), p.Šourek (CSSD), ing. Šmehlík (Naše město), p. Cílek (Naše město), dr. Peška (Naše město), p. Hůla (Svobodní), p. Chyský (Svobodní), p. Zíma (ANO), dr. Heřman (USZ), dr. Richtr (USZ), ing. Grohman (nezávislý), ing. Drholec (USZ)

 

Podání žádosti svým hlasováním nepodpořili tito zastupitelé: p. Matoušek (OMS), ing. Bartoníček (OMS), dr. Ranková (ODS), Mgr. Hrabánek (ODS), p. Rubík (ODS), p. Hložek (VpS), ing. Pospíšil (Vp.S), p. Judlová (VpS), dr. Vašek (KDU-ČSL), dr. Šircová (ANO), dr. Širc (ANO).

 

I když tedy žádost o dotaci na projekt výstavby sportovní haly podpořila většina přítomných zastupitelů, k rozhodné většině chyběl jeden hlas. Projekt výstavby haly se tak patrně na delší dobu odkládá. Bohužel, od příštího roku tak nebude mít zejména řada futsalových oddílů možnost hrát svá soutěžní utkání nikde ve Slaném. Florbalisté tuto situaci již znají několik let.