SLÁNSKÉ NOVINY

Vydřená výhra slánských fotbalistů

2010-05-11 08:20:41, - redakce

Po dvou porážkách v předchozích zápasech, museli slánští fotbalisté před domácími diváky vyhrát s fotbalisty z Lužce, aby si zachovali naději na vítězství v 1.B třídě.

V úvodu zápasu si Slaný vytvořilo územní převahu a hosté se prezentovali několika ostrými zákroky. V 6. minutě kope Slaný trestný kop z levé strany po dalším faulu hostujícího mužstva.  DomácíTauš přestřelil zeď a nachytal gólmana Eletisu Lužec "na švestkách" a poslal tak SK Slaný do vedení. Radost domácích bohužel netrvala dlouho, protože hosté v 10. minutě zaútočili po pravé straně,  na přetažený centr naběhl zcela volný hráč Lužce a hlavou vyrovnal. V 15. minutě se objevil ve slibné pozici domácí Průcha, ale brankář tentokrát hosty podržel. V 17. min. zakončil další slibně se rozvíjející útok Mrština nepřesnou střelou. Ve 20. min. hosté zopakovali, po chybě slánské obrany, svou gólovou akci z desáté minuty, jenže tentokrát hlavičkují naštěstí jen vedle branky. V 21 .minutě kope  trestný kop Hadrika, ale míč šel těsně nad břevno. V další části se hra přiostřila, hrálo se tvrdě a nepřliš jistý rozhodčí rozdal několik žlutých karet. Pěknou fotbalovou akci viděli diváci až v minutě 43., kdy zcela sám na brankáře postupoval Tauš, jenže místo zakončení volil přihrávku na spoluhráče do ofsajdové pozice. Po změně stran se jako první do šance dostali opět domácí. Střídající Švásta hlavičkoval přesně do místa, kde stál brankář Lužce.Tentýž hráč přestřelil bránu po samostatném úniku po pravém křídle v 57. min. V 67. minutě pálil z dálky Hadrika, brankář vyrazil míč před sebe a dobíhající Jan Landvojtovič branku z několika kroků neuvěřitelně přestřelil. V 68 .minutě si tentýž hráč naběhl na dlouhý pas Tauše a vyběhnuvšího gólmana hostí přehodil. Salný vede 2:1.  V 70. minutě utekl obráncům opět slánský Hadrika, ale pálí  po zemi pouze do boční sítě. V 75 .minutě uvolnil Vít Landvojtovič  Švástu, ten však pouze nastřelil brankáře Lužce. Další šance ke skórování si pak již ani jedno mužstvo nevytvořilo a tak zápas končí nejtěsnějším vítězstvím domácích 2:1.